Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Alternatywne źródła ogrzewania

Ogrzewanie domu, biura czy przestrzeni mieszkalnej z każdym rokiem wiąże się z nowymi wyzwaniami. Użytkownicy coraz świadomiej podchodzą do wyposażania swoich wnętrz w sprzęty przyjazne środowisku. Nie bez znaczenia są także rosnące ceny tradycyjnych paliw, wykorzystywanych w urządzeniach do ogrzewania starego typu. Węgiel, gaz lub ropa drożeją, dlatego na rynku pojawiają się technologie oferujące nie tylko większą moc grzewczą, lepszą wydajność, ale także możliwość oszczędzania i lepszego designu.

Panele na podczerwień – przyszłość jest na wyciągnięcie ręki

Prawdziwym odkryciem ostatnich lat są panele grzejne, wykorzystujące innowacyjną metodę energii podczerwieni. Urządzenia tego typu często wyposażone są w praktyczny ekran dotykowy, pilot lub oprogramowanie połączone z aplikacją, które ułatwiają sterowanie. Możliwość zdalnej regulacji panelu pozwala na wygodne uruchomienie urządzenia nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy w pobliżu domu lub innej docelowej przestrzeni.

Jak funkcjonuje panel grzewczy na podczerwień promiennik?

Ciepło emitowane przez panele znacznie różni się od tego z tradycyjnych grzejników. Największą różnicą jest fakt nie podgrzewania powietrza, ale ogrzewania obiektów za pomocą niewidzialnych fal elektromagnetycznych. Ciepłe powietrze nie unosi się również do góry, a energia podczerwieni skutkuje efektem ciepła dla ludzi oraz zwierząt bez zbędnych strat energii.

Ważne jest, aby zamontować panel tak, by żadna przeszkoda nie blokowała przepływu promieni. Z tego powodu zaleca się jego montaż na suficie lub na ścianie – na wysokości umożliwiającej swobodny przepływ fal. Nie poleca się zasłaniać panelu sofą lub stołem, bo ograniczą one funkcjonalność urządzenia.

Który panel będzie odpowiedni do konkretnego pomieszczenia?

Według obliczeń producentów, na każdy 1 m2 pomieszczenia potrzebnych jest 50 W mocy grzewczej. Jest to oczywiście średnia, która zależy od takich czynników jak:

Wystarczy znać więc metraż pomieszczenia, aby jego liczbę pomnożyć razy 50. W ten sposób otrzyma się sumę mocy i tym samym – urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni.

Ogrzewanie korzystne dla zdrowia oraz dla alergików

W związku z tym, że panele na podczerwień nie podgrzewają oraz nie unoszą powietrza wraz z kurzem, są idealnym rozwiązaniem dla osób z alergiami. W przestrzeni nie krążą również szkodliwe dla zdrowia roztocza, pyłki i pozostałe alergeny. Brak wentylatora eliminuje także wysuszanie powietrza, a fale elektromagnetyczne porównywane są przez naukowców do naturalnego ciepła słonecznego, dostarczającego organizmom cenną witaminę D.

Korzystanie z paneli wpływa więc pozytywnie na samopoczucie, jednocześnie nie wytwarzając szkodliwego promieniowania UV. Mówi się także o ich dobrym wpływie na łagodzenie bólu głowy, zmęczenia lub stresu. Tego typu promieni używa się powszechnie w medycynie do leczenia stanów zapalnych, płytkich zaburzeń krążenia czy kontuzji.

Oszczędności z promiennikiem na podczerwień

Ogrzewanie energią na podczerwień umożliwia oszczędzanie ze względu na niewielkie koszty eksploatacji urządzenia. Promienniki oferują lepszą wydajność nawet do 65% w stosunku do tradycyjnego ogrzewania, a wykorzystanie energii elektrycznej wynosi aż do 98% w przypadku nowoczesnych paneli.

Korzystając z promienników odczuwalne ciepło pojawia się natychmiast, bez potrzeby rozgrzewania oraz nagrzewania pomieszczeń.

Porównanie grzejników starego typu z panelami na podczerwień

Zakładając, że do ogrzania jest pomieszczenie o tej samej wysokości, izolacji budynku czy ilości okien można oszacować, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w przypadku grzejników konwekcyjnych wynosi o co najmniej 50% więcej niż paneli na podczerwień.

Ponad to, promienniki charakteryzują się:

Nowoczesny design oraz komfort na wielu poziomach

Panele grzewcze na podczerwień nie tylko są funkcjonalne, ale charakteryzują się również wysoką estetyką. Urządzenia marki NEO oferują na przykład czystą, białą formę z eleganckim wykończeniem. Panel grzewczy na podczerwień 720 W 90-104 NEO lub panel grzewczy na podczerwień 450 W, WIFI 90-105 NEO charakteryzują się klasycznym kształtem, który podkreśla estetykę pozostałych obiektów w pomieszczeniach.

Promienniki można także umiejscowić na dedykowanych nogach 90-109 NEO i postawić w dowolnym miejscu w przestrzeni.

Panele grzejne i korzyści płynące z ich użytkowania

Grzejniki na podczerwień mają wiele atutów i cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością. Ich największą zaletą jest komfort, prostota obsługi oraz możliwość wygodnej regulacji temperatury. To wydajne urządzenia, wpisujące się w nowoczesną falę ekologicznych systemów grzewczych. Są doskonałe zarówno na mroźne miesiące zimowe jak i letnie wieczory jesienno-wiosenne.

Panele grzewcze na podczerwień:

Będą idealną alternatywą dla wymagających użytkowników. Szeroką ofertę paneli grzewczych na podczerwień można odnaleźć w internetowym sklepie Fixero.