Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Poznaj plusy i minusy systemu akumulatorowego. Co może on zaoferować? 

Energy+ oferuje możliwość pracy bez ciągnących się, uciążliwych kabli i bez potrzeby szukania sieciowych źródeł energii. Co jeszcze ma do zaoferowania system akumulatorowy? 

Czy system akumulatorowy sprawdzi się w twoim przypadku? Plusy i minusy zasilania akumulatorowego 

Telefony komórkowe pojawiły się w Europie wraz z 1981 rokiem i zaledwie w ciągu trzech dekad niemal całkowicie wyparły z rynku aparaty stacjonarne. Ludzie – zarówno w życiu jak i w technologii – poszukują wolności, a w zasadzie niezależności od spraw, na które często nie mają wpływu.  

Telefony pozwoliły uwolnić się od obowiązku czekania na ważną rozmowę, pozostając długo w jednym miejscu, a systemy akumulatorowe ułatwiają używanie swoich narzędzi dokładnie tam, gdzie tylko ma się na to ochotę. 

Energy+, czyli moc bez ograniczeń 

Wiele firm specjalizuje się w bezprzewodowych rozwiązaniach i dostarcza swoje dedykowane, zoptymalizowane pod kątem narzędzi systemy akumulatorowe. Marka GRAPHITE ze swoją linią Energy+ jest sprawdzonym dostawcą technologii, oferującym już od kilku lat imponujący asortyment m.in. pilarek, dmuchaw, kosiarek czy wiertarko-wkrętarek. 

W skład systemów akumulatorowych wchodzą nie tylko same elektronarzędzia, ale ważnym jej elementem jest fundament, czyli akumulatory i ładowarki. Warto poświęcić chwilę, aby wybrać dla siebie odpowiednią pojemność i liczbę akcesoriów. Istotne jest także odpowiednie przechowywanie urządzeń. W tym celu przydatne okażą się praktyczne torby lub walizki z serii marki GRAPHITE.   

Zasilanie sieciowe czy akumulatorowe? 

Narzędzia zasilane sieciowo często kojarzą się z bardziej solidnymi i wyposażonymi w większą moc urządzeniami. Czy słusznie? Współcześnie możliwości elektronarzędzi akumulatorowych w niczym nie ustępują swoim tradycyjnym odpowiednikom. 

Przykładami niech będą: 

Ponad to, korzystanie z systemów akumulatorowych wiąże się z szeregiem cech wpływających zarówno na bezpieczeństwo, ale i wygodę pracy. Atutem posiadania narzędzi od jednego producenta jest możliwość podłączenia jednego akumulatora do wielu urządzeń. Jest to jednak cecha, o którą nie trzeba się martwić również w przypadku technologicznych rozwiązań sieciowych. 

Co wpływa na komfort korzystania z akumulatorów? 

Systemy akumulatorowe a ekologia 

Wystarczy, że wspomniany powyżej kabel zostanie przecięty w urządzeniu sieciowym, a praktycznie całe narzędzie staje się niemal bezużyteczne. Marka GRAPHITE oferuje nie tylko 3-letni okres gwarancji na urządzenia i akumulator (dla klienta prywatnego na paragon oraz biznesowego na fakturę), ale także dysponując wysoko rozwiniętą linią serwisową – zobowiązuje się do posiadania części zamiennych przez 10 lat od momentu wyprodukowania narzędzia.  

Wykorzystując elementy zamienne, ale zachowując pozostałe podzespoły urządzenia, nie tylko oszczędzasz pieniądze – takie rozwiązania przyczyniają się do świadomego minimalizowania elektrośmieci oraz pozostawienia niższego śladu węglowego. 

Systemy akumulatorowe sprzyjają również wypożyczaniu oraz wymienianiu się narzędziami. Wystarczy, że jedna osoba posiada urządzenie z tej samej linii z akumulatorem, aby – w zależności od potrzeb – korzystać z możliwości firmy lub przyjaciół. 

Akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) 

To rodzaj akumulatora, który nie bez powodu uważany jest za najlepsze źródło zasilania narzędzi. Jego budowa opiera się na jednej elektrodzie wykonanej z porowatego węgla oraz drugiej – z tlenków metali. Elektrolitem jest z kolei ciało stałe lub ciecz bogata w sole litowe, rozpuszczone wcześniej w mieszaninie organicznych rozpuszczalników. 

Co przemawia na korzyść tych akumulatorów? 

Energy+ oferuje akumulatory litowo-jonowe w trzech uniwersalnych wariantach: 

Dodatkowo można je ładować w pojedynczej lub podwójnej ładowarce. Ten drugi model umożliwia jednoczesne naładowanie dwóch akumulatorów, co oszczędza czas.  

O czym pamiętać w przypadku systemów akumulatorowych 

Choć wydaje się, że akumulatory posiadają wyłącznie same plusy, warto mieć na uwadze kilka aspektów, które pozwolą na wykorzystywanie tej technologii bez niespodzianek: