Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Odzież marki NEO TOOLS laureatem prestiżowej nagrody Dobry Wzór 2022!

W tegorocznym konkursie jury Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, organizujące Konkurs Dobry Wzór obradowało nad najlepiej zaprojektowanymi produktami i usługami dostępnymi na polskim rynku. Podzielono je na kategorie, gdzie jedną z nich była Praca i Biuro, w której nominowana została zarówno: Bluza Robocza Premium, 100% Bawełna, Ripstop (81-217) jak i Spodnie Robocze Premium, 100%, Ripstop (81-227).

W dniu Gali ogłoszenia Laureatów okazało się, że właśnie ta Kolekcja Odzieży Roboczej nie ma sobie równych! Otrzymała najwyższe odznaczenie, potwierdzając bezkonkurencyjną jakość i staranne wykonanie!

NEO w zeszłorocznych edycjach Konkursu Dobry Wzór

Na przestrzeni kilku ostatnich lat odzież marki NEO była doceniona podczas poprzednich edycji prestiżowego konkursu Dobry Wzór. Zarówno w poprzednim roku jak i dwa lata temu wybrane kolekcje ubrań roboczych znalazły się w finalne wydarzenia. Jury już wcześniej dostrzegło więc potencjał odzieży, której głównym zadaniem jest ochrona profesjonalistów oraz majsterkowiczów w codziennych zadaniach, a także zapewnienie im niezbędnej wygody podczas wymagającej, specjalistycznej pracy.

Dobry Wzór – najstarszy konkurs wzorniczy w Polsce

Nieprzerwanie od 29 lat, czyli od 1993 roku, Konkurs Dobry Wzór skupia wokół siebie największych specjalistów z branży wzorniczej w naszym kraju. Nagrody przyznawane są w 10 kategoriach:

W 2022 roku tylko do finału trafiło aż 86 projektów! Wszystkie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy Runku Nowego Miasta w Warszawie od 17 listopada do 13 grudnia 2022 roku.

Produkty, które biorą udział w Konkursie przechodzą wstępną kwalifikację, a następnie poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej – przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w skład których wchodzą uznani projektanci, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń czy instytucji gospodarczych.

Uzasadnienie decyzji jury Dobry Wzór 2022

Powodem, dla którego powyższą Kolekcję Odzieży Roboczej marki NEO jury uznały za najlepszą, jest kilka czynników. W uzasadnieniu można przeczytać, że:

Co jeszcze warto wiedzieć o kolekcji odzieży roboczej PREMIUM marki NEO?

Spodnie robocze PREMIUM, 100% bawełna, ripstop 81-227 oferowane są w wielu rozmiarach. Dedykowane do wszelkiego rodzaju prac zawodowych, ale również rekomenduje się je do użytkowania przez majsterkowiczów. Za wysoką wytrzymałość spodni odpowiada tkanina typu ripstop, czyli materiał wzmocniony specjalną, nylonową nicią, która tworzy siatkę wzmacniającą całość roboczego ubrania.

Wyposażone zostały one m.in. w dodatkowe fragmenty materiału Cordura, odpinaną praktyczną kieszeń boczną czy odblaskowe elementy. Spodnie posiadają obwód pasa, który dostosowuje się za pomocą wygodnej, wewnętrznej regulacji.

Z kolei bluza robocza PREMIUM, 100% bawełna, ripstop 81-217 charakteryzuje się unikalną konstrukcją technologiczną, zaprojektowaną przez zespół kreacji odzieży marki NEO. Oprócz wykorzystania tego samego, wytrzymałego materiału ripstop, technolodzy postawili na wyjątkową funkcjonalność bluzy. Posiada ona możliwość odpinania rękawów, dzięki czemu może służyć jako praktyczny bezrękawnik, a po przymocowaniu do spodni stanie się wielozadaniowym kombinezonem.

Bluza wyróżnia się również solidnymi kieszeniami zapinanymi na suwaki, specjalnymi zakładkami na plecach czy odblaskowymi czy neonowymi elementami, wpływającymi na bezpieczeństwo użytkownika.

Jeszcze więcej o Laureatach Konkursu Dobry Wzór 2022 przeczytacie tutaj: