Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Materiały, z których wykonane są nasze elektronarzędzia i akcesoria muszą sprostać wszelkim próbom, którym poddawane są produkty marki GRAPHITE. Najbliżej obrabianego materiału, a przez to najbardziej narażone na zużycie są akcesoria. Dlatego budulec z którego zostały wykonane decyduje o ich trwałości.

Do produkcji akcesoriów GRAPHITE używamy przede wszystkim szybkotnącej stali HSS, stali TCT czy stopu stali S2, które gwarantują należytą trwałość.

Niektóre z akcesoriów wzbogacone są o stal węglową, co poprawia ich sprężystość i zapobiega odkształcaniu pod wpływem wysokich temperatur, w rezultacie podnosząc ich efektywność i trwałość. Wiele ostrzy jest dodatkowo wzmacnianych poprzez hartowanie lub pokrycie diamentową powłoką. Niektóre z nich zostały także pokryte azotkiem tytanu, który zwiększa poślizg narzędzia w obrabianym materiale.

Również same elektronarzędzia wymagają zastosowania wysokiej klasy materiałów. Odpowiedni dobór przekładni i łożysk, które nie powinny być zbyt twarde ani zbyt miękkie, może mieć decydujące znaczenie dla trwałości całego mechanizmu. Do produkcji elektronarzędzi GRAPHITE używane są wysokiej jakości tworzywa, odporne na trudne warunki. Mają one za zadanie nie tylko maksymalnie wydłużyć żywotność narzędzia, ale także poprawić komfort pracy użytkownika.