Komunikat zwiazany z incydentem bezpieczenstwa

Elektryzująca oferta NEO Tools, która sprzyja bezpieczeństwu i wygodzie

Profesja elektryka wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, które wykonywane przez amatorów, może wiązać się z różnymi, niebezpiecznymi sytuacjami. Z tego też powodu warto wybierać sprawdzone akcesoria, charakteryzujące się odpowiednimi atestami oraz spełniające wymagane normy. Właśnie tego rodzaju narzędzia posiada w swojej ofercie zarówno marka NEO TOOLS jak i GRAPHITE. Charakteryzuje je właściwa izolacja, doskonała jakość oraz solidność, umożliwiająca komfortowe korzystanie przez lata.

Bezpieczeństwo w pracach instalatorskich

Osoby, które profesjonalnie zajmują się eksploatacją sieci, instalacji elektrycznych czy urządzeń muszą posiadać właściwe kwalifikacje. Zarówno przeprowadzenie pomiarów czy dozoru wiąże się z ważnymi świadectwami, wynikającymi z obowiązujących akt normatywnych.

W przypadku pracy z instalacją pod napięciem istotne są narzędzia dobrze zaizolowane. Najlepiej wybierać te, których parametry izolacyjności wynoszą około 1000 V. To podstawowa ochrona przed porażeniem prądem, od której powinno zaczynać się wszelkie przygotowania do tego typu zadań.

Nie bez znaczenia jest również odzież robocza, ochraniająca dłonie, oczy, głowę lub ciało przed potencjalnymi urazami.

Specjalistyczne narzędzia dla elektryków

W ekwipunku elektryka obowiązkowo powinno pojawić się kilka rodzajów narzędzi, bez których niemożliwe jest wykonanie podstawowych prac. Należy do nich m.in. ściągacz izolacji, który oprócz swojego oczywistego przeznaczenia, pozwala także na zaciskanie końcówek czy nacinanie otulin na przewodzie i tym samym późniejsze zdejmowanie ich.

Kolejnym obowiązkowym narzędziem są izolowane szczypce (boczne, uniwersalne, nastawne czy wydłużone proste) oraz izolowane wkrętaki, których używa się np. podczas zadań z gniazdem elektronicznym.

Narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia

W związku z szerokim zakresem wykonywanych prac elektrycznych, zawodowiec nie będzie ograniczał się tylko do jednego rodzaju narzędzi. W swoim wyposażeniu musi on posiadać zarówno narzędzia ręczne do tzw. ,,białego montażu” do zazwyczaj prostych, ale precyzyjnych zadań, jak i narzędzia elektryczne, mające zastosowanie w cięższych oraz bardziej skomplikowanych działaniach.

Do tego pierwszego rodzaju narzędzi należy zaliczyć, oprócz tych wymienionych w akapicie powyżej, również próbnik elektryczny czy taśmę izolacyjną. Z kolei z elektronarzędzi niezbędna może okazać się wkrętarka akumulatorowa Energy+, laser krzyżowy czy opalarki.

Oferta marki NEO Tools poszerza się o kolejne narzędzia dla elektryków

Marka NEO Tools odpowiadając na szerokie potrzeby użytkowników specjalistycznych narzędzi, przygotowała kilka nowości, które spełnią najbardziej wygórowane oczekiwania. Oprócz kompletnych zestawów, oferowanych w praktycznych walizkach czy skrzyniach, producent opracował grzechotki oraz wkrętaki o bardziej zróżnicowanych parametrach – dla każdego rodzaju planowanych prac.

Wiele narzędzi charakteryzuje się również certyfikatem VDE (którego skrót pochodzi od nazwy niemieckiego instytutu kontroli) oraz TUV M+T, który nadawany jest przez TÜV Rheinland Group – firmę założoną prawie 150 lat temu, współcześnie wiodącą tego typu instytucję w dziedzinie usług kontrolnych na świecie.

Wybrane narzędzia marki NEO Tools posiadają również 25-letnią gwarancję, ergonomiczne, dwumateriałowe uchwyty oraz wykonane są z wysokich prób stali chromowo-wanadowych lub S2.

Nowy katalog ELEKTRO

W związku z rozszerzeniem oferty i uzupełnieniem jej o kolejne produkty, został przygotowany nowy katalog marek NEO Tools i GRAPHITE, składający się na ponad 70 stron narzędzi bestsellerowych, innowacyjnych oraz niezbędnych w każdym wyposażeniu elektryka.

Szeroki asortyment reprezentuje produkty wysokiej klasy, w produkcji których zastosowano nowoczesne technologie i materiały. Oprócz indywidualnych narzędzi prezentowanych w katalogu, można także znaleźć w nim starannie skomponowane zestawy. Specyfikacja oraz parametry uwzględniono zarówno w formie pisanej jak i w wygodnych do odczytania ikonografikach.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz pobrania katalogu na swój tablet lub komputer.

Elektryzująca oferta NEO Tools oraz GRAPHITE polecana jest do bezpiecznej realizacji zadań!